Батьківщиною спагетті вважається Неаполь, а своєю назвою цей продукт завдячує Антоніо Вівані, який у 1842 році так його назвав через схожість із відрізками шпагату.
У місті Понтедассіо, поруч із Генуєю, є спеціальний музей спагетті, в якому, крім сотні рецептів різноманітних приправ і соусів до цієї страви, міститься документ, датований 4 лютого 1279 року, який засвідчує існування «макароніс» — харчового продукту з тіста.
Корисні властивості
У спагетті, для приготування яких використовуються тверді сорти пшениці, містяться комплексні вуглеводи, клітковина, триптофан і вітамін В1 і при цьому є низькокалорійним продуктом.
Завдяки корисним речовинам, які є у складі спагетті, вони допомагають підтримувати нормальну вагу, суттєво знижують рівень «поганого» холестерину в крові, а триптофан нормалізує сон і допомагає позбутися депресії.
Застосування
Згідно з етикетом, спагетті - самостійна страва.
Зазвичай до них подають різні соуси, які підкреслюють смак страви та надають їй надзвичайного аромату. Італійські господині готують такий соус на основі томатів із додаванням різних спецій. Його подають обов'язково теплим та окремо від основної страви.